Chery iCaur V25 trafi do chińskich salonów 19 listopada 2026 roku, ale przedsprzedaż ruszyła już w cenie od 139 800 juanów (81 900 zł). Kanciasty SUV z napędem EREV przejedzie do 1240 km na jednym tankowaniu, pokonując przeszkody wodne o głębokości pół metra.
W skrócie
- W przedsprzedaży w Chinach model kosztuje od 139 800 do 175 800 juanów, co daje około 81 900–103 000 zł. Oficjalną premierę zaplanowano na 19 listopada 2026 roku.
- Napęd hybrydowy typu EREV z silnikiem 1.5 Turbo 154 KM i baterią LFP 33,67 kWh zapewnia do 210 km zasięgu na prądzie oraz łączny zasięg do 1240 km.
- Konstrukcja unibody oferuje 197 mm prześwitu i brodzenie w wodzie o głębokości do 600 mm, a topowa wersja AWD generuje moc 449 KM.
Nowy model wypełnia lukę w gamie terenowych aut utContent marki, plasując się między mniejszym V23 a flagowym V27. Pojazd debiutuje w kluczowym momencie dla koncernu Chery, który intensywnie rozbudowuje gamę hybryd z generatorem spalinowym.
Chiński koncern oficjalnie potwierdził, że rynkowy debiut SUV-a nastąpi w drugiej połowie miesiąca. Klienci mogą składać zamówienia na cztery wersje wyposażenia. Podstawowa odmiana z napędem na tylną oś kosztuje 139 800 juanów (81 900 zł po kursie NBP z 4 listopada 2026 r.). Topowy wariant z napędem na cztery koła wyceniono na 175 800 juanów (103 000 zł).
Debiutujący model wykorzystuje układ elektryczny z generatorem spalinowym EREV. Turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.5 litra ma moc 154 KM (115 kW). Służy on wyłącznie do doładowywania baterii podczas jazdy. W podstawowej odmianie RWD pracuje silnik elektryczny o mocy 248 KM (185 kW) i momencie obrotowym 300 Nm. Odmiana AWD oferuje dwa silniki o łącznej mocy 449 KM (335 kW) oraz 505 Nm. Auto przyspiesza do 100 km/h w 5,8 sekundy.
Ceny Chery iCaur V25 na tle oferty koncernu
Cenę bazową w Chinach ustalono o 13 100 juanów (7 700 zł) niżej od pokrewnego modelu Jetour Traveller 7 C-DM. Ten drugi kosztuje od 152 900 juanów (89 600 zł). Takie pozycjonowanie tworzy wewnętrzną konkurencję w portfolio koncernu. Daje jednak kupującym tańszy dostęp do uterenowionej hybrydy. Cennik topowych odmian nachodzi z kolei na większy model V27.

Model trafia na rynek w czasie, gdy marka pod nazwą iCar zmaga się z wahaniami sprzedaży w Chinach. Jak podaje portal CarNewsChina, we wrześniu dostawy marki osiągnęły poziom 4 116 aut. Oznacza to spadek o 48 proc. rok do roku i udział w lokalnym rynku na poziomie 0,2 proc. Nowy wariant ma pomóc w odbudowie wolumenu po zeszłorocznym szczycie. Sprzedaż sięgała wtedy ponad 7 tysięcy aut miesięcznie.
Dla porównania, sam koncern Chery notuje bardzo dobre wyniki na polskim rynku. Według danych PZPM/CEP za okres od stycznia do września 2026 roku chińska marka zarejestrowała w Polsce 8 855 samochodów osobowych. Zajęła dzięki temu 18. miejsce w ogólnym rankingu sprzedaży. Sam wrzesień przyniósł 1 342 rejestracje. Z kolei należąca do tego samego koncernu marka Jetour uzyskała w Polsce w tym samym okresie 2 145 rejestracji.

| Cena od | 81 900 zł |
|---|---|
| Napęd | EREV (RWD / AWD) |
| Moc | 248 KM / 449 KM |
| Moment obrotowy | 300 Nm / 505 Nm |
| Bateria (netto) | 33,67 kWh |
| Zasięg | 210 km (CLTC) |
| Ładowanie DC | 90 kW |
| 0-100 km/h | 5,8 s |
Parametry terenowe i ładowanie baterii LFP
Każda wersja ma akumulator litowo-żelazowo-fosforowy (LFP) o pojemności 33,67 kWh netto oraz zbiornik paliwa o pojemności 58 litrów. W cyklu CLTC zasięg na samym prądzie wynosi 210 km dla wersji RWD i 200 km dla AWD. Łączny dystans w tym samym cyklu sięga odpowiednio 1240 km i 1210 km. W bardziej rygorystycznym badaniu WLTC zasięg elektryczny wynosi 150 km lub 145 km. Zużycie paliwa przy rozładowanej baterii wynosi 6,9 l/100 km w wersji z jednym silnikiem. W odmianie z napędem na cztery koła wartość ta to 7,15 l/100 km.
Przeczytaj też: Chery Tiggo 2 otrzymało zero gwiazdek w testach Latin NCAP. Tragiczny wynik
Bateria obsługuje szybkie ładowanie prądem stałym (DC) z mocą do 90 kW. Uzupełnienie energii od 30 do 80 proc. zajmuje 15 minut. Dodatkowo auto oferuje funkcję V2L o mocy 6 kW. Pozwala to zasilać zewnętrzne urządzenia elektryczne na biwaku lub budowie.
Mimo kanciastej sylwetki auto ma samonośne nadwozie z przednimi kolumnami MacPhersona i wielowahaczowym zawieszeniem z tyłu. Producent podaje, że stal o wysokiej wytrzymałości stanowi 80 proc. konstrukcji, a sztywność skrętna wynosi 30 000 Nm na stopień. Karoseria mierzy 4636 mm długości, 1920 mm szerokości i 1855 mm wysokości, a rozstaw osi wynosi 2820 mm.

Pojazd przygotowano do jazdy poza utwardzonymi drogami. Prześwit wynosi 197 mm, kąt natarcia to 30 stopni, a kąt zejścia ma 28 stopni. Oficjalna głębokość brodzenia sięga 600 mm. Dopuszczalna masa holowanej przyczepy to 1800 kg. Stałe aluminiowe stopnie boczne o szerokości 140 mm wytrzymują obciążenie do 130 kg.
Cyfrowe wnętrze i systemy wspomagania jazdy
W kabinie umieszczono centralny ekran dotykowy o przekątnej 15,4 cala i rozdzielczości 2.5K. Steruje nim procesor Qualcomm QCM8538. Kierowca ma przed sobą 8-calowy wyświetlacz wskaźników. System obsługuje łączność 5G, Bluetooth 6.0 oraz interfejsy Apple CarPlay i Huawei HiCar. Pod wyświetlaczem zachowano fizyczne przyciski sterujące.

Fotele w bogatszych wersjach oferują podgrzewanie, wentylację i masaż. Fotel pasażera wyposażono ponadto w rozkładany podnóżek. Praktyczną stronę auta podkreślają drzwi bagażnika otwierane na bok pod kątem do 88 stopni z zewnętrznym schowkiem o pojemności 22,7 litra. Przednie oparcia można też złożyć całkowicie na płasko.
W wyższych specyfikacjach producent montuje system wspomagania kierowcy Falcon 700+. Korzysta on z układu Horizon Robotics Journey 6P o mocy obliczeniowej 560 TOPS oraz czujnika LiDAR na dachu. Układ oferuje drugi poziom jazdy autonomicznej z funkcją awaryjnego wymijania przeszkód do prędkości 135 km/h. Ma też asystenta parkowania w garażach podziemnych.
Marka Chery w Katalogu chinacars.pl: importer, cennik, modele i sieć salonów w Polsce.
Chery przygotowuje markę do ekspansji poza Chinami pod zmodyfikowaną nazwą iCaur. Importer nie ogłosił jeszcze oficjalnego cennika na rynek europejski.
