# Geely przedstawia edycje Xingyuan. Milion elektryków w dwa lata

- Odnośnik: https://chinacars.pl/geely-xingyuan-edycje-star-ace-star-chill-milion-egzemplarzy/
- Opublikowano: 2026-11-06T22:38:13+01:00
- Autor: Dariusz Ziółkowski

**Geely Xingyuan osiągnął barierę miliona wyprodukowanych egzemplarzy zaledwie dwa
lata po rynkowej premierze. Chiński koncern uczcił ten rekord, wprowadzając do sprzedaży
dwie nowe edycje specjalne: Star Ace oraz Star Chill. Obie wersje wyceniono promocyjnie
na 88 800 juanów, czyli około 52 300 zł.**

W skrócie

 * Geely Xingyuan osiągnął milion wyprodukowanych egzemplarzy w dwa lata od rynkowego
   debiutu. Październikowa sprzedaż tego elektrycznego auta przekroczyła 70 000 
   sztuk.
 * Nowe edycje specjalne Star Ace i Star Chill wyposażono w system wspomagania jazdy
   G-ASD H3 z autostradowym NOA. Auta otrzymały też 70-litrowy elektryczny frunk
   otwierany na 6 sposobów.
 * Cena promocyjna obu nowych wersji w Chinach wynosi 88 800 juanów, czyli około
   52 300 zł. Na rynkach eksportowych ten sam model sprzedawany jest jako Geely 
   EX2.

Nowe warianty napędzają rynkową sprzedaż miejskiego elektryka, która tylko w październiku
2026 roku przekroczyła poziom 70 000 dostarczonych aut. Model ten poza granicami
Chin występuje pod nazwą Geely EX2 i rzuca bezpośrednie wyzwanie konkurentom takim
jak BYD Dolphin.

Geely Auto rozbudowało gamę swojego miejskiego modelu elektrycznego Xingyuan o dwie
edycje specjalne podczas konferencji w piątek, 6 listopada 2026 roku. Warianty Star
Ace i Star Chill trafiły do oferty niedługo po tym, jak z taśmy produkcyjnej zjechał
milionowy egzemplarz tej serii. Wyprodukowanie ostatnich 200 000 samochodów zajęło
zakładowi zaledwie dwa miesiące.

Przekroczenie bariery miliona aut nastąpiło 20 października 2026 roku, niespełna
dwa lata od oficjalnego debiutu rynkowego w październiku 2024 roku. Producent podaje,
że pod względem tempa sprzedaży jest to najszybciej rosnący model z napędem elektrycznym
na świecie. Globalny wynik w samym październiku 2026 roku zamknął się liczbą ponad
70 000 dostarczonych pojazdów.

## Wyposażenie edycji Star Ace i Star Chill

Oba nowe warianty otrzymały oficjalną cenę katalogową 91 800 juanów. Koncern zaoferował
jednak cenę promocyjną obowiązującą do 30 listopada 2026 roku. Po uwzględnieniu 
dopłaty za złomowanie wynosi ona **88 800 juanów (ok. 52 300 zł po kursie NBP z 
6 listopada 2026)**. Wersje te różnią się stylistyką. Star Ace stawia na sportowy
pakiet zewnętrzny z ciemnym wnętrzem Obsidian Black. Star Chill wyróżnia się z kolei
lakierem Milky Salt Beige i jasnym wykończeniem kabiny.

W standardowym wyposażeniu obu edycji pojawił się przedni bagażnik o pojemności 
70 litrów. Ma on elektryczne sterowanie pokrywą, którą można otworzyć na sześć sposobów,
w tym poprzez zaprogramowane pukanie. System multimedialny Flyme Auto 2.0 oparto
na 7-nanometrowym układzie scalonym StarDragon 1, opracowanym przez spółkę SiEngine.
Na desce rozdzielczej zainstalowano także asystenta głosowego Eva w formie fizycznego
robota pokładowego. Obraca on głowę w zakresie 60 stopni i wyświetla ponad 50 animowanych
ekspresji.

Wizytówką wyższych wersji stał się pakiet wspomagania kierowcy Geely Afari Smart
Driving (G-ASD) H3. Zapewnia on autonomiczne prowadzenie podczas jazdy po autostradach
i drogach szybkiego ruchu oraz funkcję zapamiętywania manewru parkowania. Pięciodrzwiowe
nadwozie mierzy 4135 mm długości, 1805 mm szerokości, 1570 mm wysokości i ma rozstaw
osi równy 2650 mm.

**Przeczytaj też:** [Sprzedaż aut elektrycznych w Chinach. BYD liderem, Leapmotor i Xpeng z rekordami](https://chinacars.pl/wyniki-sprzedazy-aut-elektrycznych-w-chinach-pazdziernik-2026/)

## Napęd i zasięg Geely Xingyuan na tle rywali

Wszystkie odmiany samochodu napędza silnik elektryczny zamontowany przy tylnej osi.
W zależności od konfiguracji jednostka generuje moc 78 KM (58 kW) lub 116 KM (85
kW). Baterie dostarcza koncern CATL. Zasięg mierzony w chińskim cyklu CLTC wynosi
310 km, 410 km lub 480 km w topowych specyfikacjach. Podstawowa gama złożona z sześciu
odmian kosztuje regularnie od 64 800 do 94 800 juanów. W przeliczeniu daje to od
38 200 zł do 55 900 zł.

Model jest oferowany na rynkach eksportowych pod nazwą [Geely EX2](https://chinacars.pl/geely-ex2-milion-egzemplarzy-produkcja-2026/).
Na rynku chińskim jego głównymi konkurentami są [BYD Seagull](https://chinacars.pl/byd-seagull-test-wystrzalu-opony-140-kmh/)
oraz nieco większy BYD Dolphin. W Chinach wyjściowa cena promocyjna Xingyuana rozpoczyna
się od 61 800 juanów (ok. 36 400 zł). Plasuje go to cenowo bezpośrednio między mniejszym
Seagullem a przestronniejszym Dolphinem.

**Przeczytaj też:** [Używane elektryki z Chin omijają cła. Wzrost o 280 proc.](https://chinacars.pl/uzywane-chinskie-auta-omijaja-cla-ue-sprzedaz-wrzesien-2026/)

 | Cena od | 61 800 juanów (ok. 36 400 zł) | 
 | Napęd | RWD (tylny silnik elektryczny) | 
 | Moc | 78 KM (58 kW) lub 116 KM (85 kW) | 
 | Zasięg | 310, 410 lub 480 km (CLTC) | 
 | Długość | 4135 mm | 
 | Rozstaw osi | 2650 mm |

Dane techniczne: Geely Xingyuan

## Sytuacja marki Geely na polskim rynku

Dla oceny potencjału eksportowego warto zestawić te dane z wynikami koncernu w Polsce.
Jak wynika z danych PZPM/CEP za okres od stycznia do września 2026 roku, marka [Geely](https://chinacars.pl/katalog/geely/)
zarejestrowała w Polsce **1 475 samochodów osobowych**. Zapewniło jej to 39. miejsce
w zestawieniu najpopularniejszych marek. Oznacza to znaczny wzrost z poziomu 29 
rejestracji uzyskanych w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Marka [**Geely**](https://chinacars.pl/katalog/geely/) w Katalogu chinacars.pl: 
importer, cennik, modele i sieć salonów w Polsce. Oficjalna strona: [geely.pl](https://www.geely.pl/).

W samym wrześniu 2026 roku do polskich klientów trafiło 309 aut tej marki. Przełożyło
się to na 0,6 proc. udziału w polskim rynku pojazdów osobowych. Polski importer 
marki nie podał dotąd oficjalnych informacji na temat daty wprowadzenia modelu EX2
do salonów nad Wisłą ani jego przewidywanej specyfikacji homologacyjnej. Wyniki 
rejestracji pokazują jednak, że marka buduje zaplecze sprzedażowe w naszym kraju.
Dołączenie miejskiego modelu elektrycznego pozwoliłoby jej konkurować w rosnącej
kategorii przystępnych cenowo aut na prąd.

Rosnące tempo wytwarzania Xingyuana w Chinach oraz regularne uzupełnianie gamy o
warianty z systemami autonomicznymi pokazują cel producenta. Dąży on do utrzymania
miesięcznej sprzedaży na poziomie 70 000 aut i przygotowuje grunt pod intensywniejszą
ekspansję eksportową.
